איך לבחור ציוד הגברה איכותי

בואו נעשה סדר בבלאגן

כאשר אנו מחליטים לרכוש ציוד הגברה, חשוב להתחיל בהגדרת מטרת השימוש. הבחירה בציוד ישתדל להתאים בצורה אופטימלית למטרה שלו. ישנם סוגים שונים של מערכות וציוד הגברה, ולכן יש צורך להבין את ההבחנות ביניהם. לדוגמה, ציוד הגברה ללהקה יהיה שונה מזה שנדרש לקריוקי. בהמשך נתעמק בהבנה יותר מעמיקה של הסוגים השונים של ציוד הגברה והשימושים המתאימים לכל סוג..

FBT סט רמקול פלוס בס וכיסוי

מדריך 10 השלבים :

איך לבחור מערכת סאונד מושלמת לצרכים שלך

1.מותג (ברנד): ברוב המקרים, מותגים מוכרים ומהימנים מספקים מוצרים איכותיים יותר. אם המותג ידוע ומוכר בעולם ההגברה, יש סיבה להניח שהמוצר יהיה איכותי.

2.איכות הסאונד: הסאונד האיכותי יכול להבטיח צלילים גבוהים ונמוכים נקיים ומדויקים. יש לבדוק ביקורות וביצועים כדי לוודא את איכות הסאונד

3.עוצמה(אר.אמ.אס): יש לבחור מערכת הגברה עם עוצמה מתאימה לצרכים המיוחדים שלך. קח בחשבון את גודל האזור שתשתמש בו ואת מספר האנשים שתרצה להשפיע עליהם  RMS.

4.אמידות: האמידות היא מרכיב חשוב, כי אתה רוצה מערכת הגברה שתחזיק לאורך זמן ותתמוך בתנאים שונים.

5.פרקטיות: קלות ההרכבה והשימוש יכולה להשפיע על נוחות השימוש. במקרים רבים, פרקטיות נוספת יכולה להפוך את השימוש לקל ונעים.

6.ניידות: נבחר במערכת הגברה הניידת שמתאימה לצרכים שלך. משקל וגודל הם גורמים חשובים לניידות של המערכת.

7.מחיר: יש למצוא את היציבה הנכונה בין איכות למחיר. יש מגוון רחב של מוצרים בשוק ויש לבחור את המערכת הטובה ביותר לתקציב שלך.

8.אחריות: אחריות ארוכה משקפת על אמינות היצרן והביטחון במוצר. יש לבדוק תנאי אחריות ושירות לקוחות.

9.מגוון מותגים: יש מגוון רחב של מותגים, כל אחד מתמחה בקטגוריה מסוימת. יש לבחור את המותג המתאים לסוג ההגברה שאתה מחפש.

10.מחיר וביקורות: חשוב לבדוק את המחיר ביחס לתכנית השימוש ולקרוא ביקורות משתמשים קודמים כדי לקבל חוות דעת נוספת.

 Watt ל-RMS הבדלים

 Watt ל-RMS הבדלים

 • עמידות הציוד הגברה

ההמלצה היא להשקיע בציוד איכותי ומסיבי, עם רכיבים איכותיים. זהו הבטחת השקעה משמעותית וארוכת טווח שתשתמש בציוד כמה שנים לא זמן קצר. זמן רב של תפקוד יציב ובטוח ניתן לשקול כשמבוססים על ציוד באיכות גבוהה. בזמן שלא ניתן להתעקש על השקעה פעמיים, הבחירה בציוד איכותי יכולה להבטיח חוויות מוזיקליות ופעילות חיוביות על המקרן הארוך טווח…

 • פרקטיות

המלצתך לקנות מערכת הגברה נוחה וקלה לתפעול, עם הרכבה מהירה ומינימום שימוש בכבלים היא בהחלט הוגנת. בעידן המודרני, רמקולים מוגברים הם בהחלט פתרון פרקטי, מסירים את הצורך בשימוש במגברים נפרדים ומספקים יכולת הגברה מובנית.

לגבי המיקסר, המלצתך לא לקנות מיקסר דיגיטלי מתבססת על הצורך בפשטות וקלות התפעול. מיקסרים דיגיטליים יכולים להיות מורכבים יותר ודורשים התמקדות נוספת במידע ובתפעול. מיקסר אנלוגי, מצד שני, נותן חווית שימוש יותר פשוטה ונגישה, מה שחשוב בכנסים ואירועים שדורשים קמעונאות.

בחירת הציוד נתונה לצרכים הספציפיים שלך ולעיתים תלויה בהעדפות המשתמש. איכות הציוד, קלות התפעול, וההתאמה לסוג האירוע הם גורמים חשובים לשיקול.…

חדר נגינה ביתי

 • ניידות

ההמלצה לרכוש ציוד הגברה בעל משקל נמוך מתקשרת ישירות לחוויה הניידת והמקלה בהפעלה של הציוד. משקל קל מקל על הניידות והתניידות, ומקל על פרקטיקה בארועים נעימים ונוחים. ציוד קל הוא בדרך כלל פחות מורכב להרכבה והפעלה, ולכן מתאים למגוון רחב של פעילויות ניידות.

בכך אתה יכול להבטיח שהציוד יהיה נגיש ויהיה קל לתחזוקה ושימוש. כמו כן, הקפיצים ברמת הניידות יאפשרו לך להפעיל את המערכת במגוון אירועים ומקומות בקלות ובפשטות..

דגמי רמקול FBT גדלים

כיום זה אפשרי ואף מומלץ אודות למגברי ה-CLASS D, אשר שוקלים משקלים נמוכים מאוד (מאות גרמים), לצד תיבות פלסטיות אשר בנויות בצורה טובה, אשר יכולות להפיק סאונד איכותי יותר מתיבות תהודה מעץ.

 • מחיר

את זה נסכם בקצרה ע”י הפתגם הידוע : “הזול עולה ביוקר”, קנו ציוד איכותי, תבצעו השוואת מחירי ציוד הגברה ברשת, ובחנויות הפיזיות, חפשו את המחיר הטוב, לצד מקום שנתן שירות, תמיכה ואחריות, אבל אל תתפשרו על איכות הציוד.

 • אחריות

נושא האחריות הוא לא עניין של מה בכך… כאשר אנו מדברים על ציוד מקצועי הדורש חדות ודיוק רב, אין מקום לפשרות, ולכן חשוב לרכוש ממקום אשר מספק אחריות כמו שצריך, ומחזיק מעבדה IN HOUSE, וחלקי חילוף זמינים במלאי לכל מקרה שלא יבוא…

סוגי מערכות הגברה

נביא גם מס’ דוגמאות למערכות הגברה בגדלים שונים, למטרות שונות, ובהתאם לכמות הקהל.

 • מערכת הגברה בייסיק
 • מערכת הגברה מלאה
 • מערכת הגברה למופעים
 • מערכת הגברה ניידת
 • בידוריות ניידות
 • הגברה אישית
 • מערכת הגברה בייסיק

ציוד הגברה מהסוג הזה בד”כ תכלול, רמקול מוגבר 10″ או רמקול מוגבר 12″ או רמקול מוגבר 15″, מיקסר קטן בעל 4-6 ערוצים, סטנד לרמקול, כבלים תואמים, ומיקרופונים (דינמיים או אלחוטיים).

מערכת הגברה מהסוג הזה יכולה לשמש כמערכת הגברה ביתית, לקריוקי, שירה בציבור וכו..בין 10 אנשים עד 50 אנשים בהתאם לגודל וסוג הרמקול.

אפשרויות נוספות לשימוש לכנסים, הרצאות, בתי ספר, סטודיו אימונים וריקודים בין 20 אנשים ועד 70-80 אנשים בהתאם לגודל הרמקול.

אולם תצוגה רמקולים RCF

 • מערכת הגברה מלאה

מערכת הגברה מהסוג הזה בד”כ תכלול, זוג רמקולים מוגברים 10″-15″, מיקסר קטן בעל 4-6 ערוצים, סטנד לרמקול, כבלים תואמים, ומיקרופונים (דינמיים או אלחוטיים).

גם מערכת הגברה מהסוג הזה יכולה לשמש כמערכת הגברה ביתית, לקריוקי, שירה בציבור וכו..בין 30 אנשים עד 150 אנשים בהתאם לגודל וסוג הרמקול.

סט רמקול סטנד וכבלים של RCF

אפשרויות נוספות לשימוש לכנסים, הרצאות, בתי ספר, סטודיו אימונים וריקודים בין 70 אנשים ועד 400 אנשים בהתאם לגודל הרמקול. חשוב להבהיר כי קיים שוני בין שימוש במערכת למוסיקה ושירה לבין דיבור, ולכן כאשר מדובר בדיבור, על פי רוב המערכת תתאים לכמות גדולה יותר של קהל.

 • מערכת הגברה למופעים

מערכת הגברה מהסוג הזה בד”כ תכלול, זוג רמקולים מוגברים 15″ לכל צד (ובסה”כ לפחות 4 מוגברים של 15″), בנוסף,זוג סאבים מוגברים 18″, מיקסר גדול יותר בעל 8-12 ערוצים, סטנדים לרמקולים, כבלים תואמים, ומיקרופונים (דינמיים או אלחוטיים).

הופעה עם רמקולים של RCF

מערכת מהסוג הזה יכולה להתאים לכמות קהל של בין 200 איש ועד 1500 איש בהתאם לסוג הציוד ואיכותו.

 • מערכת הגברה ניידת

מערכת הגברה ניידת בד”כ תכלול, זוג רמקולים מוגברים 10″-6″, מיקסר קטן מובנה בעל 4-6 ערוצים, סטנדים לרמקולים, כבלים תואמים, ומיקרופונים (דינמיים או אלחוטיים).

בידורית ניידת על סוללה

מערכות הגברה ניידות, בד”כ יהיו ניתנו ל”סגירה” והפיכתה ל”מקשה” אחת

היתרון במערכות הגברה ניידות, הוא בכך שהם ניתנות לניוד ללא הרבה מאמץ..

החיסרון, הוא בעוצמה נמוכה “יחסית”, איננה “מודולרית”, כך שלא ניתן להוסיף או להוריד אלמטים הכרחיים וגם כאלו שאינם הכרחיים.

גם מערכת הגברה מהסוג הזה יכולה לשמש כמערכת הגברה ביתית, לקריוקי, שירה בציבור, כנסים והרצאות, מפעילי אירועים וכו..בין 10 אנשים עד 30 אנשים בהתאם לגודל וסוג הרמקול.

 • בידוריות ניידות

בידוריות ניידות הם למעשה הגברה ניידת-נטענת אשר כוללות בתוכן “כמעט” הכל, הכל מכניסות למוסיקה ולמיקרופונים, בלוטוס, USB, איקולייזר (פשוט יחסית), אקו, מצבר טעינה, מיקרופונים אלחוטיים או מדונות, ידית נשיאה, וגלגלים.

בידורית קריוקי ניידת עם טעינה

היתרון בבידוריות ניידות, הוא בכך שהם ניתנות לניוד ללא הרבה מאמץ, מצבר מובנה, מיקרופונים אלחוטיים כלולים ומסונכרנים ישירות לבידורית, בלוטוס.

החיסרונות, רוב רובם של הבידוריות (90% מהדגמים) הם ברמה מאוד נחותה, עוצמה נמוכה, סאונד חלש. אבל ויש אבל..

אנו יודעים כי ישנם הרבה אנשים שחייבים את הפתרון הזה שנקרא בידורית מסיבות שונות, החל מעניין של ניידות נוחה, פרקטיות, המצבר המובנה הכולל, ולכן אנו ממליצים בעיקר על בידורית ניידות של חברת Proxtone, שהם בידוריות ממש איכותיות וברמה מאוד גבוהה המשתווה כמעט למערכת הגברה, הן בשל איכות הסאונד, עוצמה גבוהה, מיקרופונים מעולים בתדרי UHF וכו.. אומנם הם “יקרות” אבל הם “איכותיות”

חשוב לציין כי יש לנו עוד מותגים אותם אנו משווקים ומוכרים, אך בשל הרצון, למכור ללקוח מוצר שיינה ממנו ויחזור אלינו ב”נסיבות טובות” ולא בשל “תקלות” מהניסיון שלנו אנו ממליצים על פרוקסטון.

 • הגברה אישית

כיום גובר הצורך בערכות הגברה אישיות. בקטגורייה זו ניתן למנות 2 סוגי הגברה:

הראשון הוא מגפון, כן כן כמו של המצילים… פתרון הגברה בתצורת מגפון בא לידי שימוש גם בהפגנות, אירועים המוניים, ציוד לחירום ע”פ דרישת הרשויות.

השני הוא, או יותר נכון היא, זוהי חגורת הגברה עם מדונה. ישנם הרבה סוגים ורמות שונות, ועל כך תוכלו לקרוא כאן אודות חגורת הגברה, אבל בקצרה, זהו פתרון הגברה אישית, למורים, מורי דרך, מרצים, גננות וכו…

מהם ה”רכיבים” של מערכת הגברה

הרכיבים העיקריים המשמשים למערכת הגברה :

 • רמקולים (רמקולים מוגברים או רמקולים פסיביים)
 • מגברים (במידה ונשתמש ברמקולים פסיביים)
 • מיקסרים
 • סטנדים
 • כבלים
 • מיקרופונים (אלחוטיים, מדונות, או דינמיים)
 • קייסים
 • רמקולים מוגברים

החלק העיקרי במערכת ההגברה הינם הרמקולים המוגברים. הרמקולים המוגברים משלבים בתוכם מגבר מובנה ייחודי, ומותאם באופן אופטימלי ע”י מהנד המוצר, ולכן ההמלצה באופן כללי לרכוש רמקול מוגבר על פני רמקול פסיבי וזו אחת מהסיבות.
בכך שאנו רוכשים רמקולים מוגברים, אנו “מייתרים” את הצורך ברכישת מגבר בנפרד.

רמקול מוגבר FBT - קול תאורה

רמקולים מוגברים מגיעים במס’ גדלים ובהם: 8″ 10″ 12″ 15″, ולכן על מנת לדעת מה יהיה טוב בעבור הציוד הגברה שלכם, מומלץ לעשות סקרי שוק, ולבחון כל מוצר לגופו.

בד”כ, ככל שגודל הרמקול יהיה גדול יותר כך הוא יהיה חזק יותר, עם סאונד איכותי יותר. (ההשוואה צריכה להתבצע על 2 דגמים זהים, אך בגדלים שונים), ומקנה לנו את האופציה למנוע מאמץ מיותר מהמגבר, שזה דבר אשר מאיץ את הבלאי שלו. וחוץ מכך גם יכול לגרום לו בכלל להישרף, והתקלקל עד כי מצב טוטאל לוס.

בחינת מפרט הטכני של הרמקול תבוא לידי ביטוי בבדיקת הנצילות של הרמקול, DB, הספק ב-וואט, של הרמקול, גודל האלמנט (וופ’ר) כפי שהזכרנו, וכן גודל הטוויטר (סליל).

 לעוד רמקולים מסוג FBT.

רמקול מוגבר 12 אינץ FBT

ככלל, אבל לא בהכרך, ככל שגודל האלמנט (וופ’ר) יהיה גדול יותר – עוצמת הבסים יהיו חזקים יותר, וככל שהטוויטר יהיה גדול יותר – עוצמת הצלילים הגבוהים יהיו חזקים יותר.

מומלץ גם לרכוש רמקול כמו “טויוטה”, ולמי שלא מבין… כלומר, רמקול אמין ואיכותי, אך במידה וישנם תקלה מסוימת וצריך לתקן או להחליף רכיב מסוים, אז שיעלה בזול.

בקטגוריית רמקולים מוגברים, תוכלו למצוא מידע יותר מורחב ומקצועי ודות רמקולים מוגברים, וכן מידע וייעוץ על כל מותג רמקולים בנפרד.

 • מיקסרים

הציוד הנלווה מתחיל במיקסר (מערבל צליל) שבו אנו משתמשים בכדי לתת לצליל את הכיוון הרצוי. וכן לחבר ל”מרכז” אחד את כל מקורות ההשמעה שלנו. חשוב לבדוק כמה “ערוצים” (כניסות) אנו צריכים למטרת השימוש שלנו.

מיקסר מקצועי קול תאורה

תפקידו שלך המיקסר, הוא ל”ערבב” או ל”מקסס” את כל מקורות השמע המתקבלים אל המיקסר ממקומות שונים. למעשה, המיקסר הוא ה”הגה” של מערכת ההגברה, ומנתב לפי צרכים מסוימים של סאונד ואקוסטיקה.
חשוב להגדיר נכון את המטרה והצורך שלכם, הן במיקסר והן במערכת ההגברה.

מדריך לבחירת מיקסר מתאים

בחרו את המיקסר עם כמות הערוצים המספקת עבורכם, ולא מן הנמנע לקחת בחשבון רזרבה של 2-3 ערוצים יותר מן הצורך שלכם, מומלץ להזמין את המיקסר עם מולטיאפקט (FX) דיגיטלי מובנה, שנאי מתח פנימי ולא חיצוני!, ווליום ועוצמה הנשלטת ע”י סליידרים ולא כפתורים, ושיהיה מחברה טובה וידועה.

חשוב! מיקסר איכותי משפיעה על איכות הרמקולים והסאונד וכן הפוך.

טיפ ! אין קשר בין גודל המיקסר לבין האיכות שלו

ישנם מיקסרים בעלי יכולת אפקטים (FX) של דיליי, ריוורב, אקו, ועוד.. ובמקרה של שירה \ הופעה חיה \ קריוקי משמעותם גדולה, על פי רוב אלו המיקסרים הנמכרים ביותר, בשל הרצון להימנע מרכישת ציוד נוסף.

 • מיקרופונים

ישנם מספר סוגי מיקרופונים המיועדים לצרכים שונים לכן עלינו לשים לב שהמיקרופונים יהיו תואמים את דרישותינו. ישנם מיקרופונים דינמיים (עם כבלים) וישנם מיקרופונים אלחוטיים (בתדרי UHF ו-VHF), בנוסף מדונות אלחוטיות, בעיקר לשימוש מרצים\מורים\מדריכים.

מיקרופון שירה מקצועי

לכל המיקרופונים לחצו כאן

 • סטנדים

רכיב חשוב ומיוחד, אשר לעיתים, אנשים “פחות מקצועיים” נוטים לזלזל בצורך שבהם, אלו הסטנדים. ובייחוד סטנד הרמקול, אשר החשיבות שלו רבה לפיזור הסאונד בצורה אופטימלית.

לצורך שימוש נכון במערכת הגברה, מומלץ ואף חשוב מאוד להשתמש במעמדים הנכונים. אנשים לא מקצועיים, נוטים להפחית בחשיבות של סטנדים, מעניין של חיסכון.
אולם חשוב להבהיר כי סטנד רמקול היינו רכיב מאוד נחוץ למערכת, ואין לוותר עליו, בשונה מסטנד מיקרופון, שאפשר ל”הסתדר” בלעדיו.

סטנד חצובה לרמקול

אם מדובר ברמקולים מוגברים או פסיביים גדולים וכבדים, מומלץ לעשות שימוש בסטנד “מנואלה” אשר מחזיק משקלים כבדים, והרמה לגובה בצורה קלה. בין כך ובין כך עדיף לרכוש סטנד ממותג ידוע, ולא משהו סיני פשוט. כדוגמת המותג PROEL / Schimler / JSR . אשר יחזיקו לכם את מערכת ההגברה בצורה בטוחה, וכן תוחלת החיים שלהם תהיה יותר גבוהה.

ישנם כל מיני סוגים של סטנדים:

סטנד רגיל לרמקול למשקלים עד 10 ק”ג

סטנד רגיל לרמקול למשקלים עד 30 ק”ג

סטנד “מנואלה” לרמקול למשקלים כבדים של 30-70 ק”ג

סטנד רמקול לתלייה על קיר

סטנדים למיקרופונים (קיימים 7-8 סוגים)

סטנדים לכלי נגינה (קלידים, גיטרות ועוד..)

לסטנדים איכותיים לחצו כאן

 • כבלים

אלמנט נוסף והכרחי הם הכבלים – ישנם מספר סוגי חיבורים בציוד הגברה (PL/XLR/RCA) ולכן עלינו לבדוק מה ברצוננו לחבר למיקסר או לרמקול וסוג החיבור הנדרש, ולוודא שאכן אנו מקבלים אותו. מומלץ לקנות כבלים איכותיים

 • קייסים (ארגזי עץ, כיסויי בד)

תפקדים לשמור על ציוד ההגברה שלנו, ומיותר להאריך בחשיבותם

קייס APEXTONE

ציוד הגברה – מחירים, שירות ואחריות
מחירים של ציוד הגברה ומערכות הגברה, מושפע מאיכות, ואמינות של הציוד לאורך זמן. מחירם של מערכות הגברה יכול לנוע בין 1500 ש”ח ועד 100 אלף ש”ח, לאיכות רכיבי המערכת הגברה ישנו משקל משפי למחיר, וככל שלא תתפשרו באיכות הציוד כך המחיר יעלה, והדבר נכון לכלל הרכיבים הכולל את הרמקולים המוגברים, מגברים, מיקסרים, סטנדים, כבלים, מיקרופונים אלחוטיים וכן מיק’ רגילים

.

אם אתם מוכנים להתפשר באיכות הסאונד העוצמה והאמינות, ואתם לא צריכים משהו חזק, תוכלו לרכוש בידורית ניידת בטטח מחירים של 600-500 ש”ח ועד 3000 ש”ח. מומלץ לבדוק את המחירים טרם הרכישה ולבצע השוואת מחירים. כמובן שישנה חשיבות רבה, לנושא השירות והאחריות

בקישור ניתן לראות סרטון(באנגלית) שמסביר איך להתאים רמקולים בצורה נכונה לחלל שבחרתם לאבזר.

בואו נעשה סדר –

מערכת הגברה מקצועית מורכבת ממספר אלמנטים הכרחיים.(רמקולים מוגברים, סטנדים, כבלים, מיקסר, מיקרופונים) אולם לא בהכרח שכל רכיבי המערכת יהיו מאותה חברה, מכיוון שישנן חברות המייצרות ציוד הגברה אשר מתמחים בחלק מהרכיבים של המערכת.

סט רמקולים מוגברים FBT

על מנת להרכיב מערכת הגברה איכותית ומקצועית מומלץ להגיע אלינו, ולהתרשם מהציוד.

 אנו בקול תאורה נמליץ לכם על הציוד ההגברה האיכותי ביותר ובמחירי יבואן.

אנו מאמינים שכאן אצלנו בקול תאורה, תמצאו מותגים מובילי שוק בישראל בכל הפרמטרים הנ”ל החל מאיכות הציוד ההגברה. נושא המחיר, בו אנו מתחייבים למחירים הנמוכים בישראל, ולא מתפשרים על רמת השירות והאחריות, על מנת לתת ללקוחותינו ליווי מקצועי החל מתהליך רכישת הציוד הגברה ולא פחות חשוב, גם לאחר מכן שירות ללקוח במקום הראשון.

הצעת משתלמת-

אחרי שהבנו הכל הגיע הזמן לבחור, אז במיוחד בשבילך הכנו מבצעים משתלמים שתוכל להנות מרמקול איכותי במחיר שווה לכל כיס!

לרמקולים במחירים שווים לחצו כאן

כתוב תגובה